Du er her: Lokalguider > Østlandet > Oslo >

Vegan- og vegetarguide:
Spisesteder og restauranter med sushi

Følgende restauranter, kafeer og spisesteder skal ha en meny med mat som er vegetar- og veganvennlig:


Hai Sushi (www.haisushi.no, Jerbanenveien 1, tlf. 22 26 43 00)
Skal ha vegetarisk forrett og ulike typer vegetarmaki.

Tammy Sushi (www.tammysushi.no, Lille Stranden 3, tlf. 21 38 77 44)
Skal tilby flere forskjellige typer vegetarmaki og tofuretter.

Star Sushi (www.starsushi.no Skovveien 8, og St.Hanshaugsenteret, tlf. 22 200 777)
Spisested som både skal tilby Thai- og sushi-retter med tofu, også som take-away.

OPPDATERT: Happy Sushi
(Universitetsgata 2, tlf. 22 36 44 11)
Skal ha vegetarmaki som er egnet for veganere. Dette skal nå inkludere både avokadomaki, agurkmaki og tofumaki.

Le Meo Sushi (Pilestredet 31, tlf. 22 36 15 55)
Skal tilby flere vegane og vegetariske innslag på sushi- og makimenyen.

Nori sushi og tehus (Ullevålsveien 10, tlf. 41 54 04 02)
Skal tilby flere vegane og vegetariske innslag på sushi- og makimenyen.

Samurai Sushi (www.samuraisushi.no, Kolstadgata 17, tlf. 22 68 28 88)
Skal tilby flere vegane og vegetariske innslag på sushi- og makimenyen.

Sushi Deluxe (www.sushideluxe.no, Schweigaardsgate 50 og Maridalsvn 157)
Skal tilby flere vegane og vegetariske innslag på sushi- og makimenyen, og også vegetarwok.

Sushi Huset (www.sushihuset.no, Trondheimsveien 111C, tlf. 22 35 00 35)
Skal tilby flere vegane og vegetariske innslag på sushi- og makimenyen.


Du finner mange titalls andre butikker og spisesteder i Oslo via menyen helt øverst!

Vil du møte veggiser fra Oslo?
Osloseksjonenforumet kan du utveksle tips, dele erfaringer, møte og lære fra veganere og vegetarianere som bor nær deg! Forumet er gratis og åpent for alle.

Møt andre: Forum og Facebook
Vil du diskutere med og lære av folk i området? Norsk Vegetarforum har en egen seksjon for Oslo. I tillegg har vi en egen Facebook-gruppe helt spesifikt for hovedstaden.

Vegetarforum Oslo - siste 3:

Del på Facebook Vegetar & Vegan i Oslo - siste 3:



(Denne lokalguiden er revidert i september 2013.)

Noe du savner? Via kommentarfeltet bidrar du enkelt til å gjøre denne lokalguiden bedre!


1 Comment

hai sushi på bryn og sushihuset på sæterkrysset(norstrand) har også veggissushi:)

Har du en kommentar?

Navn (vises)
E-post (vises ikke)
Lagre dette til neste besøk?
NORSKE VEGGISERSe flere >

FERSKE VEGAN & VEGETARGUIDER

 
I BUTIKKEN

 
SIST KOMMENTERT

 
Krishnas Cuisine
 
Alt innhold © Norsk Vegetarforening og/eller andre informasjonsleverandører. Om oss | kontaktinfo.